Regulamin

Regulamin

  1. Postanowienia wstępne

Regulamin określa warunki najmu i korzystania z apartamentu/studio. Niniejszy regulamin stanowi integralną część umowy najmu zawartej pomiędzy Najemcą (Gościem) a Wynajmującym (Właścicielem).

  1. Rezerwacja i płatność.

 2.1.    Dokonanie rezerwacji oraz wpłaty zadatku jest jednoznaczne z zawarciem umowy najmu na warunkach określonych w niniejszym regulaminie, korespondencji mailowej z Gościem oraz wybranym systemie rezerwacji. Dokonanie rezerwacji oznacza zaakceptowanie niniejszego regulaminu.  

2.2. Wysokość zadatku wynosi 30% wartości pobytu.

2.3.W przypadku rezygnacji z rezerwacji Najemcy nie przysługuje zwrot zadatku zgodnie z art. 394 Kodeksu cywilnego.

2.3. Gość zobowiązany jest zapłacić pozostałą kwotę za pobyt przelewem najpóźniej 3 dni przed przyjazdem lub gotówką w dniu przyjazdu, wraz z opłatą klimatyczną według obowiązujących stawek od osoby za dobę. 

2.4.  W przypadku skrócenia pobytu Gościowi nie przysługuje zwrot opłaty za niewykorzystane doby. 

2.8. Cena zawiera: pobyt w apartamencie/studio w wyznaczonych dniach i godzinach, pościel, ręczniki, internet bezprzewodowy, leżaki, meble ogrodowe, opłaty za media (woda, gaz, prąd, ogrzewanie), jedno miejsce parkingowe. 

3. Zakwaterowanie. 

3.1. Gość zobowiązany jest do powiadomienia Wynajmującego  mailowo lub telefonicznie o godzinie przyjazdu do apartamentu/studio najpóźniej na jeden dzień przed przyjazdem.

3. 2. Doba hotelowa zaczyna się standardowo o godzinie 16.00 w dniu przyjazdu i kończy o godzinie 10.00 w dniu wyjazdu. W wyjątkowych przypadkach  możliwy jest wcześniejszy przyjazd lub  późniejszy wyjazd, ale musi być on wcześniej potwierdzony przez Wynajmującego.

4. Pobyt

4.1. W obiekcie  obowiązuje cisza nocna od godziny 22.00 do godziny 07.00. 

4.2. W apartamencie/studio obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.

4.3. Zwierzęta przebywające na terenie obiektu nie mogą biegać luzem. Właściciele zwierząt zobowiązani są do posprzątania po swoich pupilach.

4.4. Podczas zakwaterowania Gość otrzymuje do dyspozycji apartament/studio wraz z kompletnym i sprawnym wyposażeniem. Wszelkie zniszczenia bądź uszkodzenia, które Gość zastanie w apartamencie/studio, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić Wynajmującemu.  Brak zgłoszenia może oznaczać obciążenie Gościa kosztami naprawy.

4.5. Gość apartamentu/studio ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zniszczenia lub braki przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych apartamentu/studio  powstałe z jego winy lub z winy odwiedzających osób.

4.5. Właściciel Apartamentów Arkadia nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie: pieniędzy, dokumentów lub innych ważnych lub kosztownych dla Gości przedmiotów. Prosimy o każdorazowe zamykanie drzwi wejściowych na zamek, zarówno podczas przebywania w apartamencie/studio jak i w czasie nieobecności, jak również o zamykanie okien przed opuszczeniem apartamentu/studio. 

4.6. Prosimy o szczególne pilnowanie kluczy do apartamentu/studio. W przypadku ich zgubienia, gość będzie musiał liczyć się z kosztem 50 zł.

4.7. Gość apartamentu/studio nie może przekazywać go osobom trzecim, a osoby trzecie przebywające w apartamencie/studio zobligowane są do jego opuszczenia do godziny 22.00. 

4.8. W trakcie pobytu liczba osób nocujących w obiekcie nie może przekraczać liczby osób zadeklarowanej w momencie dokonywania rezerwacji, chyba że to uzgodnione z Właścicielem obiektu. W razie naruszenia tego punktu Wynajmujący  ma prawo rozwiązać Umowę ze skutkiem natychmiastowym bez obowiązku zwrotu kwoty należności z tytułu pozostającego okresu rezerwacji. 

4.9.  Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za niedogodności powstałe podczas pobytu związane z:

– przerwaniem, z przyczyn niezależnych od Wynajmującego dostawy mediów (m.in. prądu, wody, sygnału TV i WiFi) 

– hałasem z nieruchomości sąsiednich. 

4.10. Apartamenty Arkadia nie są  hotelem w rozumieniu przepisów prawa, więc po zakończeniu pobytu prosimy o podstawowe posprzątanie Apartamentu/studio. Prosimy pamiętać o wyrzuceniu śmieci i zabraniu Państwa przedmiotów. W przypadku pozostawienia w Apartamencie dużego nieładu, kosztem sprzątania w wysokości 100 zł zostaną objęci Goście.

4.11. Wynajmujący zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu realizacji usługi w sposób sumienny i uczciwy.

4.12. Wszelkie uwagi, dotyczące funkcjonowania Apartamentów Arkadia  należy kierować do obsługi obiektu: apartament nr 3  lub telefonicznie pod numerem +48 601 643 657.

Życzymy miłego pobytu w Apartamentach Arkadia !